Blog o technice


 Podpora mobilních Windows 10 pokračuje i po ukončení výroby smartphonů Microsoft Lumia

Přestože společnost Microsoft ukončuje výrobu smartphonů Microsoft Lumia, bude nadále pokračovat v podpoře mobilních Windows 10. Uživatelé mobilních telefonů Microsoft Lumia 650, Lumia 950 a Lumia 950 XL včetně smartphonů OEM partnerů s operačním systémem Windows 10 Mobile mohou tedy v klidu počítat s dalšími důležitými aktualizacemi jejich telefonů.

Majitelé starších mobilů s operačním systémem Windows Phone 8.1 se již pravděpodobně nových aktualizací nedočkají. Jedná se zejména o chytré telefony, které Microsoft vyráběl pod původním označením Nokia Lumia.

Podpora mobilních Windows 10 pokračuje i po ukončení výroby smartphonů Microsoft Lumia

Porovnat ceny na Heureka.cz | Koupit na Alza.cz

Společnost Microsoft přišla s mobilními Windows poměrně pozdě a nepodařilo se jí vyrovnat konkurenčním platformám Google Android a Apple iOS, které na současném trhu dominují. Pokud Microsoft brzy nepřijde na trh s mobilním zařízením Surface Phone, může nakonec potkat systém Windows Mobile stejně smutný osud, jako dříve úspěšnou platformu BlackBerry.

Kromě samotného operačního systému Windows Phone začal Microsoft také vyrábět i vlastní smartphony. Stalo se tak po roce 2014, kdy došlo k odkoupení finské značky Nokia. Zpočátku byli tyto mobilní telefony dodávány na trh právě pod touto dříve velmi úspěšnou mobilní značkou. Microsoft si od této akvizice sliboval kromě navýšení zisků i posílení pozice na trhu s mobilními telefony.

Pokud hledáte cenově dostupné smartphony s operačním systémem Windows Phone, pak můžete prozkoumat nabídku těchto mobilních telefonů v oblíbeném nákupním rádci Heureka, kde aktuálně najdete řadu zajímavých modelů.

Vzájemně porovnejte základní vlastnosti, ale i důležité parametry mobilních telefonů vybavených operačním systémem Windows Phone, které jsou v současné době stále dostupné na trhu. Kromě srovnání mobilů najdete na stránkách MegaDuel i užitečné odkazy na zajímavé recenze a testy.

Srovnání mobilních telefonů

Témata / Mobily / Microsoft / Windows Mobile


Novější článek / Starší článek

Copyright 2012 - 2018 MegaDuel.cz, Všechna práva vyhrazena / O blogu