Blog o technice


 Apple odhalil iPhone 8 a 8 Plus, ale i mobil iPhone X s displejem přes celou čelní plochu

Na letošním Apple keynote pořádaném 12. září 2017 došlo k očekávanému odhalení nejnovějších smartphonů iPhone. Kromě dvou evolučních iPhonů 8 a 8 Plus došlo k představení výročního iPhone X, který vychází po 10 letech od představení prvního a revolučního iPhonu (2G) v roce 2007.

Nejnovější mobilní telefony Apple iPhone 8 a 8 Plus úzce navazují na loňské modely iPhone 7 a 7 Plus. Mezi hlavní rozdíly patří rychlejší procesor A11 Bionic, který obsahuje čtyři vysoce úsporná jádra a zároveň dva výkonné čipy o maximální frekvenci 2.5 GHz. Změnou prošla i zadní část smartphonu, kterou nyní tvoří kompletně skleněný povrch, který umožňuje bezdrátové nabíjení standardu Qi. Se speciálním napájecím adaptérem můžete zároveň u modelů iPhone 8 využít rychlonabíjení (za pouhých 30 minut nabijete na 50%). Nově máte k dispozici i 4K UHD video 2160p s 60 snímky za sekundu.

Smartphone Apple iPhone 8 a 8 Plus bude v prodeji od 29. zaří 2017. V řadě internetových obchodů můžete iPhone 8 a 8 Plus předobjednat / rezervovat už nyní. Na ověřeném e-shopu Alza začínají ceny na částce 20 990 Kč.

Apple odhalil iPhone 8 a 8 Plus, ale i mobil iPhone X s displejem přes celou čelní plochu

Hlavní novinkou keynote, je ale především zcela nový model Apple iPhone X. Prémiový mobil nabízí výrazný displej přes celou čelní plochu. Jde o 5.8" OLED panel se Super Retina HD rozlišením 2436 × 1125 bodů, který v horní části nabízí výřez pro fotoaparát a další důležité senzory. Konstrukce mobilního telefonu je tvořena odolným sklem a pevným rámečkem z chirurgické oceli se zvýšenou odolností proti vniknutí vody a prachu podle normy IP67. Na přední části budete marně hledat klasické domovské tlačítko Home button. Telefon se kompletně ovládá pohybovými gesty a pro přihlášení nově slouží čtečka tváře Face ID. Hardwarový výkon zajišťuje 6 jádrový procesor Apple A11 Bionic.

Představení převratného mobilního telefonu Apple iPhone X

Dostupnost tohoto modelu se očekává až 3. listopadu 2017. Cena smartphonu Apple iPhone X např. v internetovém obchodě Alza začíná na částce 29 990 Kč. Nezapomeňte si rezervovat / předobjednat tento luxusní telefon už dnes.

Společným prvkem smartphonů Apple iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X je vylepšený operační systém Apple iOS 11. Nová verze operačního systému bude zároveň dostupná i pro vybrané stávající telefony Apple iPhone a tablety iPad. Aktualizace pro tyto jablečné zařízení bude dostupná už 19. září 2017.

Aktuálně nejprodávanější mobilní telefony oblíbené značky Apple iPhone pak najdete v nákupním rádci Heureka, kde můžete ověřené e-shopy a jejich ceny mezi sebou vzájemně porovnat a vybrat ten nejvhodnější.

Vzájemně porovnejte základní vlastnosti, ale i důležité parametry mobilních telefonů Apple iPhone s dalšími smartphony na trhu. Na webu MegaDuel.cz jednoduše srovnáte všechny telefony značky Apple. Mimo srovnání mobilů najdete na stránkách i užitečné odkazy na recenze a testy.

Srovnání mobilních telefonů

Témata / Mobily / Apple


Novější článek / Starší článek

Copyright 2012 - 2018 MegaDuel.cz, Všechna práva vyhrazena / O blogu