Blog o technice


 Tři hlavní důvody, proč používat stále klasický mobilní telefon

Řada běžných uživatelů stále nemá potřebu přecházet z klasického mobilního telefonu s alfanumerickou klávesnicí na pokročilý smartphone. Pokud hodláte používat mobil především k volání nebo psaní krátkých SMS zpráv, pak si jistě s obyčejným mobilním telefonem vystačíte. Navíc běžný telefon přináší i celou řady užitečných výhod oproti chytrým mobilům.

Oblíbeným prvkem klasických mobilů je alfanumerická klávesnice, kterou běžně doplňuje i řada kontextových tlačítek přímo pod displejem pro pohodlné ovládání. U hardwarové klávesnice ve většině případů zároveň najdete navíc i multifunkční středové tlačítko nebo malý joystick, který se používá pro rychlou navigaci v menu nebo v pohotovostním stavu ke vstupu do oblíbených funkcí jako např. kontakty, zprávy, kalendář, upomínky, budík, fotoaparát...

Tři hlavní důvody, proč používat stále klasický mobilní telefon

Kromě toho, že můžete klasický mobil pohodlně a bezpečně ovládat téměř poslepu, oceníte pevnou konstrukci odolnou proti horšímu zacházení. Se samotnými pády nebo hrubší manipulací se snadno vyrovná i menší displej. Klasický mobilní telefon s klávesnicí tak můžete relativně bezpečně používat v náročném prostředí, kde se smartphone může lehce zničit nebo neumožňuje bezpečné a precizní ovládání na dotykovém displeji.

V neposlední řadě pokud používáte mobilní telefon pro potvrzování bankovních operací za pomoci SMS zpráv, pak rozhodně nenajdete bezpečnější zařízení, než je klasický mobil bez operačního systému. Protože u chytrých telefonů totiž nikdy nevíte, kdy se obrátí proti vám a umožníte cizím útočníkům přístup do vašeho internetového bankovnictví. Jsou prostě situace, kdy oceníte, že jste s obyčejným mobilem na míle vzdálený digitálnímu i on-line světu.

Klasické telefony s klávesnicí dokáží nabídnout i celou řadu dalších výhod. Vedle alfanumerické HW klávesnice, odolné konstrukce a vysoké bezpečnosti zároveň oceníte i nízkou pořizovací cenu, opravdu jednoduchou obsluhu nebo dlouhou výdrž baterie na jedno nabití, která se pohybuje v řádu dnů až týdnů.

Aktuálně nejprodávanější mobilní telefony bez operačního systému najdete v nákupním rádci Heureka, kde můžete ověřené e-shopy, ale i jejich ceny mezi sebou vzájemně porovnat a vybrat ten nejvhodnější.

Vzájemně porovnejte základní vlastnosti, ale i důležité parametry mobilních telefonů bez operačního systému s některým z dalších mobilů na trhu. Na MegaDuel.cz jednoduše srovnáte všechny mobily s klasickou konstrukcí. Mimo srovnání mobilů najdete na webu užitečné odkazy na recenze a testy.

Srovnání mobilních telefonů

Témata / Mobily / Rady a návody


Novější článek / Starší článek

Copyright 2012 - 2018 MegaDuel.cz, Všechna práva vyhrazena / O blogu